Jakość pracy twórców i zatwierdzających plany (III)

Chciałem jeszcze tylko ten odcinek, żeby się nie znudziło, ale się nie da. Poraża to, że rzekome dokumenty normatywne okazują się być siedliskiem błędów, które zupełnie bezkrytycznie są rozwijanie dalej. M. in. w Ratuszu wiszą plany oparte na tych bzdurach lub na MSI z nich wynikającym. Oto fragment dotyczący poprzedniego odcinka: prócz absurdalnego położenia Targówka Fabrycznego (to tylko nazwa zwyczajowa) i Utraty z brakiem Antoninowa, widać Elsnerów „gdziekolwiek”. Stąd stacja (nowa) nazywa się Zacisze-Wilno, choć leży w środku Elsnerowa i wchodzi w konflikt ze stacją metra Zacisze, położoną tam gdzie prawdziwe Zacisze, a więc nie w tym węźle.

Plan wiszący w Ratuszu, powtarzający wszystkie błędy z plany Geodezji i MSI służy jako rozpowszechniacz nieprawdy. Fot. Rafał Wodzicki

Kolejnym fatalnym źródłem błędów jest fragment, gdzie Ostrobramska jest podobno częścią Trasy Łazienkowskiej tylko dlatego, że była budowana w tym samym czasie co Trasa. Ten błąd był publikowany potem na planach użytkowych przez parę lat! Nazwa Gocławek wpisana na Grochowie Małym spowodowała nazwanie obszaru MSI na Grochowie Małym Gocławkiem. Wydawcy planów i projektanci Miejskiego Systemu Informacji myśleli, że plan Geodezji to norma.

Ostrobramska jako Trasa! Stąd był Gocław przy Trasie i jest wieżowiec witoliński rzekomo na Gocławiu. Trasa prawdziwa to widoczna al. Stanów Zjednoczonych – w ogóle nie podpisana. Widać też Gocłąwek na Witolinie oraz – na Gocławiu!!!!

Bylejakość informacji widać też w nazwie Parku Paderewskiego: usłyszano, że ma być „przywrócona” nazwa przedwojenna i tak zapisano, nie wspominając o Skaryszewskim. Przypadkowo to wyszło tak jak powinno być, o co walczymy. Jak wiadomo walczę o przywrócenie nazwy, a Ratusz twierdzi, że już przywrócił i króluje fajniutkowy Skaryszak. Na pamiątkę pastwiska miejskiego. Paderewski się w ogóle nie mieści np. w Google.

Park Paderewskiego na planie Geodezji z 1988 r.

Pan Wiceprezydent oczywiście nie zna tych spraw, bo wynikły one z moich badań, a ja nie jestem w układzie i nie mam dojścia. Dlatego twierdzi, działając m. in, na moją szkodę, że Miejski System Informacji jest dobry. Co piszę jest dawane jakiemuś urzędnikowi, żeby mnie spławił. Przypomina mi się jak to, gdy byłem mobbingowany w SKMWA, jeden z młodych pracowników przyniósł mi pismo pasażera, żebym go spławił. Odmówiłem, twierdząc, że pasażer ma rację. No i były kolejne napady na mnie.

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji

@Grochow.Praga

Na górze inny plan Geodezji z roku 1993, gdzie nazwa Gocławek jest umieszczona koło ul. Kwatery Głównej, czyli Dworku Grochowskiego – centrum Grochowa I czyli Małego. Widać też pętlę tramwajową, którą nazwano w 1925 r. Gocławek (choć jest na Grochowie Małym) dla wskazania kierunku. Od niej się zaczęło! Prawdziwy Gocławek (zachodni) to ten pasek z prawej – od ulicy Biskupiej.

2 myśli na temat “Jakość pracy twórców i zatwierdzających plany (III)

  1. Zapraszam także na eksploatyka.wordpress.pl (EKSPLOATYKA*TEROTECHNIKA). Inżynieria eksploatacji (terotechnika) to podstawa wszelkiego działania, nawet gdy nie wiesz, że tak to się nazywa.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s