Jakość pracy twórców i zatwierdzających planów (II)

Kolejny fragment tego dużego planu, jaki obejrzymy to część północna. Widać tam już sąsiednią dzielnice administracyjną Targówek. Widzimy tu nazwy czegoś – Targówek Fabryczny i Utrata. Niestety, ale nie zgadzają się one z rzeczywistością i świadczą o słabej znajomości topografii miasta.

Ani śladu nazwy Utrata choć ulica księżnej Anny to jej , a w planie komunikacji jest tu przewidziana stacja Utrata.

Targówek Fabryczny to potoczna nazwa okolicy gdzie było kilka zakładów pracy. W rzeczywistości nazwa ta wyparła ze swojego miejsca nazwę Utrata. Było to osiedle, dawna wieś, gdzie do dziś stoi kapliczka postawiona przez dziadka znanego mi człowieka. Za to nazwa Utrata jest wpisana tam, gdzie kiedyś był folwark i fort Antoninów (nazywany też Utrata, bo był na styku). Było to w czasach, gdy jeszcze żyli ludzie, którzy pamiętali jak było.

Nazwy Antoninów ani śladu. Widać za to pętlę autobusową Utrata (z różnymi dodatkami bywała) oraz przy niej głowicę torową stacji Warszawa Wschodnia Towarowa. Spalarnia jest tam, gdzie napis Nowozabraniecka.

Na posterunku kolejowym (nastawni wjazdowej na stację Warszawa Wschodnia Towarowa) do dziś zachowała się nazwa Antoninów. Ci którzy nazywają pętlę autobusową na przeciwko Utrata nawet nie wiedzą, że ma to jakieś znaczenie. Obok jest spalarnia śmieci, o której pisze się, że jest na Targówku, w ogóle nie myśląc o tym, że nazwa dzielnicy administracyjnej jest tu bez sensu. Spalarnia jest na Antoninowie też.

Na postawie także takiego planu został stworzony Miejski System Informacji, który utrwalił wszystkie bzdury. I naprawić tego nie można, bo nawet władze twierdzą, że nic złego w tym nie ma, czyli nie kontrolują jakości.

Naprawdę to jeszcze nie koniec.

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji

@Grochow.Praga

Na górze: Mapa z 1905 r. z widocznym Antoninowem. Grochów I z II jednak znów pomylone.

Zachęcam do używania tagów…

Jedna myśl na temat “Jakość pracy twórców i zatwierdzających planów (II)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s